Koszary 37 Pułku Piechoty
Koszary 37 Pułku Piechoty to potężny dwuskrzydłowy budynek z cegły, piętrowy. Wybudowany na przełomie XIX/XX wieku. Charakterystycznym elementem budowli był narożnik łączący dwa dwupiętrowe skrzydła. W narożniku znajdowało się główne wejście do koszar oraz wartownia.
Pierwszym znanym właścicielem nieruchomości był Moszek Bombel ze Skierniewic, który udostępniał budynek na potrzeby stacjonującego w Kutnie rosyjskiego 4. Pułku Strzelców.
W czasie I wojny światowej koszary zostały zajęte przez wojska niemieckie. Od 1919 r. stacjonowało tam wojsko polskie (od 1921 r. 2 bataliony 37. PP). odtąd obiekt został przeznaczony na koszary 37. Pułku Piechoty. W 1920r. nieruchomość została wykupiona przez polskie władze wojskowe, a w 1927 r. rozpoczęto dalszą rozbudowę koszar. W pierwszej kolejności rozbudowano skrzydło północne. W trakcie wojny obronnej w 1939 roku w koszarach zorganizowano szpital polowy.
W trakcie okupacji budynek został zajęty przez Niemców. W styczniu 1945 r. uruchomiono tu niemiecki szpital, który po przejściu frontu zmienił się w szpital dla żołnierzy sowieckich.
W latach powojennych budynek był administrowany przez jednostkę wojskową na Sklęczkach, a w 1957 r. uruchomiono tu firmę „Miflex” - producenta podzespołów elektronicznych, głównie kondensatorów. Obecnie mieści się tu szereg firm i sklepów, w tym m.in. galeria handlowa „Prima” oraz ważny oddział firmy telekomunikacyjnej „Multimedia Polska”.