Willa dra Antoniego Troczewskiego
W 1910 roku doktor Troczewski kupił w Kutnie willę na obecnej ul. 29 listopada 4. Był to budynek z 1897 roku, wzniesiony wg projektu znanego łódzkiego architekta Kazimierza Stebelskiego na planie nieregularnym, piętrowy, z neorenesansową dekoracją.
Początkowo z tyłu budynku znajdował się secesyjny ogród, który zlikwidowano po II wojnie światowej. Aktualnie na tyłach willi znajduje się rozległy Park Traugutta w którym mieści się Kutnowski Dom Kultury.
Troczewscy w swojej willi mieszkali do 1920 roku. W okresie międzywojennym willę zaadoptowały na swoją siedzibę organizacje i instytucje związane z obozem narodowym: Związek Ludowo-Narodowy, redakcja „Tygodnika Kutnowskiego” czy Polska Macierz Szkolna. W budynku odbywały się zebrania polityczne Narodowej Demokracji, której liderem w Kutnie do 1928 roku był Troczewski.
Po II wojnie światowej w lokalu swoją siedzibę miała przychodnia przeciwgruźlicza. Obecnie budynek jest w trakcie gruntownego remontu. Do tego czasu służył mieszkańcom miasta jako Urząd Stanu Cywilnego, który na czas remontu (2018r) został przeniesiony na 2 piętro Urzędu Miasta Kutno.